wtorek, 8 stycznia 2013

Wpis 18:(o serialu Doctor Who)

Zaskakująco krótki wpis o bardzo ważnym dla fantastyki naukowej serialu.
  

Pobierz odcinek

5 komentarzy:

 1. Ktoś się ostro napracował nad muzyką. Plus dla Ciebie za to! :D
  Akurat jestem w trakcie pierwszego sezonu, więc dobrze trafiłeś z tym podcastem :)
  Miło się słuchało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja należę właśnie do grupy, która o serialu dużo słyszała, ale nie widziała ni pół odcinka. Można się z tym serialem spróbować od przypadkowego odcinka, czy abym załapał cokolwiek jedyna opcja sięgnąć do źródeł?

  Na marginesie to lepiej nie naśmiewać się z TVP, że zdjęła Doctora. Oni mają bardzo duże zasługi jeżeli chodzi o seriale. To oni sprowadzili The X Files i Lostów, a teraz choćby Mad Men. A puszczają też tak niszowy i odjechany serial jak Masters of Horror. Także nie samym Klanem TVP żyje;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Można się z tym serialem spróbować od przypadkowego odcinka, czy abym załapał cokolwiek jedyna opcja sięgnąć do źródeł?

  Hmm... Z jednej strony tak, bo każdy odcinek to w miarę zamknięta całość (nie licząc epizodów dwuodcinkowych), ale to trochę taka rosyjska ruletka, bo możesz trafić zarówno na znakomity odcinek, jak i na mocno kiczowatą szmirę, która odstraszy się od serialu. Jeśli już chcesz wybrać coś ze środka to polecam dwa odcinki: "Blink" z trzeciego sezonu oraz "Midnight" z czwartego. Szczególnie ten pierwszy, ze względu na to, że chyba osoby jak najmniej wiedzące o Doctorze będą czerpały z tego odcinka najwięcej radości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za polecenie! Przy mojej bardzo ograniczonej liczbie wolnego czasu przeraża mnie teraz serial o 7 sezonach. Ale z drugiej strony zewsząd słyszę o serialu tyle dobrego,że wstyd przynajmniej nie spróbować.

   Usuń
 4. Ja zacząłem jakiś czas temu wersję z 2005 roku i wymiękłem po 10 minutach. W ten weekend, wiedząc już czego się spodziewać, jeszcze raz wróciłem do serialu i obejrzałem pierwszy sezon w 2-3 dni. W pierwszej chwili nie kupowałem takiego taniego sci-fi z dziwnym gościem, ale szybko wkręciłem się i polubiłem Doctora na tyle, że jak się zmienił na 10. wersję to musiałem sobie przerwę zrobić, bo to za duża zmiana... choć akurat tego doktora chyba wszyscy chwalą więc jak sobie krótką przerwę zrobię to powrócę.

  Jerry niby możesz obejrzeć którykolwiek odcinek, ale jednak one często do siebie nawiązują. W tym 13-odcinkowym sezonie masa wątków się mieszała. Dlatego też staram się oglądać ten serial, a przynajmniej najnowszy jego wycinek, od deski do deski i obecnie stanąłem na świątecznym odcinku specjalnym.

  OdpowiedzUsuń